Masaż japoński - Shiatsu

Twoja strefa relaksu i odprężenia

按摩
Masaż japoński - Shiatsu

Daleki Wschód to ojczyzna filozofii opierającej się na tym, że w ciele człowieka znajduje się 12 głównych meridianów, tj. kanałów energetycznych. Zgodnie z tym założeniem uciskanie odpowiednich miejsc ciała pozwala usprawnić przepływ energii oraz przywrócić pełną harmonię duchową i cielesną. W filozofię tę idealnie wpisują się japońskie masaże shiatsu. Nasi masażyści zadbają o Ciebie zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym.

Masaże shiatsu – techniki relaksacyjne prosto z Japonii

Często rytuał ten określany jest jako „akupresura bez igieł”, ponieważ masażysta wykonuje dokładny i precyzyjny nacisk na konkretne punkty w ciele tak samo jak przy akupresurze (tylko zamiast igieł wykorzystuje własne palce, dłonie, łokcie, a nawet kolana i stopy). Bardzo ważny jest tutaj nie tylko odpowiedni dotyk, ale też synchronizacja oddechów masażysty i osoby masowanej. Masaże japońskie shiatsu występują w różnych wariantach i można się spotkać zarówno z punktowym naciskiem, jak i pracą z całym ciałem. Techniki zawsze dopasowane są do indywidualnych potrzeb.

Japoński masaż shiatsu polecany jest w szczególności osobom, które potrzebują wyciszenia, rozluźnienia mięśni, odstresowania, a także pomocy w lepszym zrozumieniu własnego ciała. Nie ma tutaj ograniczeń ze względu na wiek czy płeć. Jak przy każdym tego typu zabiegu należy wcześniej zapoznać się z przeciwwskazaniami, do których należą m.in. choroby nowotworowe, ciąża, menstruacja, ciężkie stany zapalne organizmu, nadciśnienie tętnicze czy zakrzepica.

Zostańmy w kontakcie

Mierzyn

Welecka 10B, 72-006 Mierzyn
Jak dojechać

Poniedziałek - Sobota:
12:00 - 21:00

NIP: 8513232949