Masaż kręgosłupa

Twoja strefa relaksu i odprężenia

按摩
Masaż kręgosłupa

Doskonale wiemy, że codzienne obowiązki sprawiają, że plecy naszych klientów narażone są na różnego rodzaju przeciążenia. Masaż kręgosłupa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą znów poczuć się lekko, a także dla osób, które cierpią na schorzenia kręgosłupa. Sprawdź, jak regularne zabiegi w naszym salonie mogą pomóc Ci odciążyć swoje plecy i uśmierzyć nieprzyjemne dolegliwości.

Masaż kręgosłupa — dla kogo?

Będzie on doskonałą propozycją przede wszystkim dla wszystkich osób, które są na co dzień bardzo aktywne fizycznie oraz tych, których praca ma przede wszystkim charakter biurowy. Zarówno w przypadku dużej intensywności różnego rodzaju ćwiczeń, jak i siedzącego trybu życia nasz kręgosłup poddawany jest regularnym przeciążeniom, które mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości w postaci ucisku lub bólu.

Masaż kręgosłupa docenią zatem przede wszystkim osoby pracujące biurowo, które spędzają długie godziny przed komputerem, a także sportowcy. Co więcej, z pewnością będzie on również doskonałą propozycją dla mam, które często noszą swoje dzieci na rękach, osób spędzających dużo czasu na jeździe samochodem, prowadzący mało aktywny tryb życia czy noszące na co dzień duże ciężary. Z masażu kręgosłupa mogą skorzystać także osoby po przebytych urazach oraz operacjach, jednak należy pamiętać, aby zawsze wspomnieć o nich naszym masażystom przed wykonaniem zabiegu. Skorzystać z niego mogą również chorzy cierpiący na wszelkiego rodzaju zmiany zwyrodnieniowe, skoliozę, rwę kulszową czy dyskopatię.

Jak wygląda masaż kręgosłupa?

Rodzaj techniki zależy od indywidualnego problemu klienta. Zasadniczo w przypadku zabiegów na kręgosłup wykorzystywane są różne metody, które obejmują zarówno masaż klasyczny, funkcyjny, poprzeczny, jak i tkanek głębokich. To, na jakie techniki zostanie położony nacisk, zależy wyłącznie od tego, z jakimi dolegliwościami zgłasza się klient i jakie ma oczekiwania. W trakcie zabiegu masażysta skupi się zarówno na odcinku lędźwiowym, piersiowym, jak i szyjnym kręgosłupa, pracując różnymi metodami.

W pierwszej kolejności, aby przygotować ciało do pracy, masaż obejmuje delikatne głaskanie. Jest ono wykonywane równomiernie, z tą samą siłą opuszkami palców, zaciśniętą pięścią lub wewnętrzną częścią dłoni — wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danego klienta. Technika ta pozwala dokładnie zbadać napięcie tkanek i ewentualne zmiany chorobowe. Kolejny etap zabiegu opiera się na rozcieraniu, które polega na wykonywaniu kolisto-posuwistych ruchów, które powodują u klienta uczucie przyjemnego ciepła rozchodzącego się po masowanym obszarze. Następnym elementem masażu kręgosłupa jest ugniatanie, które obejmuje największą część każdego zabiegu. Tutaj technika polega na mocnym chwycie tkanki miękkiej, która odsuwana jest od kości, a następnie uciskania i przesuwania po niej palcami. Rzadziej wykorzystywaną metodą jest oklepywanie, które dzięki tworzonym wibracjom aktywizuje i odżywia tkanki miękkie. Niezależnie od techniki, efektem każdego masażu wykonywanego w naszym gabinecie jest uczucie odprężenia, lekkości oraz relaksu, o którym marzy każda osoba zmagająca się z bólem pleców.

Jak przygotować się do masażu kręgosłupa?

Niewiele osób wie, że podobnie jak w przypadku aktywności fizycznej, także do masażu kręgosłupa warto się odpowiednio przygotować. Najważniejszą zasadą jest spożycie ostatniego posiłku na około 1,5 godziny przed przyjściem do naszego gabinetu. Warto jednocześnie pamiętać, aby był on lekkostrawny. Przed samym zabiegiem można również wziąć ciepły prysznic, aby rozgrzać mięśnie i przygotować ciało do masażu. Jeśli chodzi o odpowiedni ubiór, wszystkie niezbędne akcesoria otrzymasz już w naszym gabinecie. Przed zabiegiem zostaniesz poproszony o zdjęcie ubrań i pozostanie w bieliźnie — reszta ciała zostanie okryta ręcznikami i będzie odsłonięta wyłącznie w momencie masowania danego fragmentu ciała. Wszystko po to, aby zapewnić maksimum komfortu podczas zabiegu, który przyniesie upragnioną ulgę w nieprzyjemnych dolegliwościach.

Zostańmy w kontakcie

Mierzyn

Welecka 10B, 72-006 Mierzyn
Jak dojechać

Poniedziałek - Sobota:
12:00 - 21:00

NIP: 8513232949